Prodej medu u včelaře - Včely, to je radost i starost, ale i med.

white
Přejít na obsah
Mimořádná informace.

  Omlouvám se všem potencionálním zákazníkům, ale zásoby medu z letošního vytáčení jsou již vyčerpány. Nový med jsem schopen vám poskytnout až z vytáčení v r.2020. V případě vašeho zájmu si dostatečné množství rezervujte na http://www.vcelyfm.cz/rezervace-pro-r.2020.html
Med květový /990g./
Med
Květový med pochází ze sladkého nektaru květů rostlin. Jeho barva je světlá, v různých odstínech žluté a hnědé barvy. Obsahuje různá pylová zrnka, který med obohacují o nepostradatelné léčivé a povzbuzující látky. Tento med je ceněn v lidovém léčitelství pro obsah rostlinných hormonů, aromatických látek, éterických olejů a dalších blahodárných látek. Obsahuje větší množství jednoduchých cukrů – glukózy a fruktózy, které zapříčiňují jeho snadnou krystalizaci. Díky tomu je snadno stravitelný.

Tento produkt není k dispozici.
Množstevní sleva k dispozici Množstevní sleva k dispozici
200.00 Kč
Přidat
Med medovicový /990g./
Med
Medovicový med nazývaný jako lesní med pochází z lesních rostlin. Jeho barva je mnohem tmavší v různých odstínech hnědé barvy. Toto zbarvení je zapříčiněno rostlinnými barvivy, obsaženými v míze dřevin. Tento med obsahuje fruktózu, dextriny, flavonoidy. Lidskému tělu prospívají hlavně díky velkému obsahu minerálních látek (draslíku, fosforu, hořčíku), stopových prvků a baktericidně působících látek.
Tento produkt není k dispozici.
Množstevní sleva k dispozici Množstevní sleva k dispozici
220.00 Kč
Přidat
Med pastový /990g./
Med
Pastový med (někdy taky pod názvem šlehaný), obvykle květový. Jeho konzistence umožňuje pohodlné použití v každé kuchyni, snadno roztíratelný. Pastový med získáme krystalizací medu, který se poté drtí mezi dvěma, většinou mramorovými, koly (existují i jiné technologické postupy). Med se dále upravuje do pastové konzistence. Dodejme, že to se děje bez jakýchkoliv chemických přísad.
Tento produkt není k dispozici.
240.00 Kč
Přidat
Propolis /25g./
Propolis
Propolis (méně často dluž, smoluňka, včelí tmel) je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně. Je produktem stavební činnosti včely medonosné ve včelstvu. Nabývá různých barevných odstínů od zelenožluté až k temně hnědé podle stáří a původu.

Surovinu k tvorbě propolisu sbírají včely na rostlinách produkujících pryskyřičné látky. Při zpracování mísí nasbíranou hmotu s výměšky hlavových žláz. Včely propolis využívají jako stavební a ochranný materiál. Propolisem vystýlají a vyztužují buňky plástů, zatmelují trhliny a otvory ve stěnách úlu, tmelením upravují velikost česna. Těla usmrcených vetřelců větších rozměrů, jako je myš nebo rejsek, nejsou včely schopny z úlu odstranit. Proto je pokryjí silnou vrstvou propolisu a takto zabrání jejich rozkladu. Všechny vnitřní stěny úlu resp. dutiny obývané včelami jsou potaženy souvislou tenkou vrstvou propolisu. Při vyšší teplotě se z takového nátěru uvolňují těkavé látky, které prosycují atmosféru úlu a působí antibakteriálně. Viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Propolis
Okamžitá dostupnost
243.00 Kč 270.00 Kč
Přidat
+420 608707030

med@vcelyfm.cz
telefon
email
Levné responzivní weby
Návrat na obsah